Najděte nejbližší servis

Vrátit se

Pérování - tlumení Pérování - tlumení

Pružiny a tlumiče v dobrém stavu zajišťují pohodlí, ovladatelnost a účinné brzdění

Celý systém odpružení je navržen tak, aby řešil několik problémů:

tlumení vibrací, pohodlí, přilnavost v zatáčkách, stabilitu v přímém směru, účinné brzdění bez ohledu na zatížení, počasí nebo podmínky na silnici.

Kromě ramen zavěšení kol, příčných ramen, tyčí a různých silentbloků * je systém založen na dvou hlavních komponentech, pružinách a tlumičích, které zaručují vaši bezpečnost. Tento těsný točivý moment udržuje kola v kontaktu s vozovkou a snižuje ztráty přilnavosti, absorbuje nerovnosti vozovky bez ohledu na zatížení a stabilizuje vůz při zpomalování a zkracuje brzdnou dráhu.

S výjimkou poškození způsobeného srážkou se pružiny obecně nemění a mohou vydržet po celou dobu životnosti vozidla. Na druhé straně jsou tlumiče díky svému permanentnímu pohybu opotřebovány. Při silném opotřebení může unikat olej nebo plyn stlačený v trubce tlumiče pístem. Uvědomte si, že únik oleje z tlumiče má za následek opakovaní technické kontroly.

Životnost tlumiče není snadné odhadnout. Po 20 000 kilometrech musí absorbovat přibližně 1 milion kmitů! Počet kilometrů, ale také zatížení vozidla, více či méně dynamický styl jízdy a stav vyjetých silnic mají přímý vliv na jeho životnost. Od 60 000 km se doporučuje nechat je zkontrolovat kvalifikovaným odborníkem každých          20 000 km.

* Tichý blok je elastický blok vyrobený ze speciální gumy. Tento stlačený a vložený blok mezi částmi pomáhá absorbovat vibrace a hluk.

 

RADA Autoservis Eurorepar

  • >>Jednoduchou vizuální kontrolou lze zjistit únik oleje na těle tlumiče. Rozhodně nečekejte a nechte degradovaný prvek v případě potřeby vyměnit.<<

Vaše otázky

S největší pravděpodobností jde o typické příznaky naznačující, že již
neplní svou roli správně.
Když zrychlíte, dojde k hromadnému přenosu vzad. Říká se, že auto
stoupá.
Když brzdíte, je to naopak: auto velmi silně tlačí na svou přední
nápravu, říká se, že se potápí.
Při zatáčení vyvíjí na jednu stranu větší sílu. Říká se, že se válí.
Úkolem tlumičů je ve všech
případech zadržet tyto pohyby. Když jsou příliš opotřebení, sníží
se jejich účinnost a zvýší se
pohyby vašeho vozidla, což výrazně zhorší ovladatelnost a bezpečnost.
 
icon-gear